Розмови у публічному полі про необхідність оголошення Україною дефолту шкодять українській економіці.

Про це повідомив колишній прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

«Сьогодні навіть сама собою спекуляція на ідеях дефолту, навіть діалог на цю тему як про можливий якийсь сценарій робить Україні дуже погану послугу. Від нашої країни очікують передбачуваних правил», — зазначив Гончарук.

За його словами, для інвесторів необхідно розуміти, що ситуація в Україні стабільна та передбачувана. Без цього розуміння вони не будуть здійснювати інвестицій в економіку.

«Сьогодні бачу в публічній площині якісь вкиди, вивідують обстановку на тему дефолту. Це дуже небезпечна історія. Хто б це не робив, це вороги держави, люди, які працюють проти країни», — додав експрем'єр.

Він також виступив за ухвалення Верховною Радою так званого «антиколомойського закону», який зробить неможливим повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Напередодні на підтримку цього законопроєкту виступила низка депутатів правлячої партії «Слуга народу».

Зазначимо, що протягом 2020 року Україні потрібно сплатити для погашення державного боргу та виплати відсотків за ним близько третини всіх грошей, передбачених у бюджеті. За даними Міністерства фінансів, станом на початок лютого 2020 року розмір державного боргу складає 83,43 мільярда доларів.

Поділитись: