Протягом 20-24 січня 2020 року Національний банк України викупив на міжбанківському валютному ринку 50 мільйонів доларів. При цьому продав з резервів 76,5 мільйона доларів для стримування росту курсу валют.

Такі дані з’явилися на офіційному сайті НБУ.

Ситуація на валютному ринку свідчить про зменшення пропозиції іноземної валюти. Як наслідок це призводить до падіння курсу гривні. Водночас, на 27 січня НБУ знизив офіційний курс долара з 24,52 до 24,33 гривні за долар.

Загалом від початку 2020 року Нацбанк викупив з ринку 348 мільйонів доларів, а продав з резервів 106,5 мільйона доларів. Чисте поповнення резервів валютою з ринку склало 241,5 мільйона доларів.

Попереднього тижня Нацбанк викупив з ринку 100 мільйонів доларів для поповнення резервів. Продажу валюти за цей період не відбувалося.

Зазначимо, що за підсумками 2019 року Національний банк України викупив з ринку 8,4 мільярда доларів, а продав з резервів 529,23 мільйона доларів. Чисте поповнення резервів за рік склало 7,9 мільярда доларів. В останній тиждень грудня 2019 року Нацбанк викупив з ринку рекордні 1,5 мільярда доларів, що свідчить про великий надлишок пропозиції валюти на ринку.

За допомогою інтервенцій НБУ викуповує у банків надлишкову валюту, стримуючи падіння її вартості.

Викуп валюти у великих обсягах, який спостерігався в останні дні 2019 року, свідчив про надлишкову пропозицію валюти та намагання НБУ стримати ревальвацію гривні, тобто її зміцнення.

Викуплені долари з ринку спрямовують до міжнародних золотовалютних резервів України. Крім цього, купуючи валюту на ринку Нацбанк виводить в обіг нові гривні (іншими словами, друкує гроші).

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile