Менше 5% золотовалютних резервів України зберігаються у золоті — Нацбанк
Національний банк України повідомив, з чого складаються золотовалютні резерви України, які за підсумками 2019 року сягнули найвищого за останні 7 років значення у 25,3 мільярда доларів.
Як повідомляють у прес-службі НБУ, більшу частину золотовалютних резервів України становлять державні облігації країн з найвищим кредитним рейтингом, зокрема облігації державного боргу США. Їхня частка у золотовалютних резервах складає 84,2%.
Золото та інші дорогоцінні метали становлять 4,8% золотовалютних резервів або 1,21 мільярда доларів. Ще 11% резервів України становить готівка та кошти на депозитних та інших рахунках у центральних банках інших країн.

«Така структура резервів цілком відповідає світовій практиці. Здійснюючи управління резервами, Національний банк дотримується трьох ключових принципів: надійність, ліквідність, дохідність», — повідомляють у Нацбанку.
Там зазначають, що за сприятливої ситуації на ринку нарощують резерви, а у разі стрімкого знецінення гривні — продають кошти з них для того, аби стримувати стрибки курсу валют.
Нагадаємо, що за підсумками 2019 року золотовалютні резерви склали 25,3 мільярда доларів та сягнули свого 7-річного максимуму. При цьому на початок грудня 2019 року обсяг міжнародних резервів України складав 21,93 мільярда доларів. Однак протягом останнього місяця 2019 року Нацбанк здійснив рекордний викуп валюти з міжбанківського ринку, придбавши близько 3 мільярдів доларів.
Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.
- Поділитися: