Виплата 1000 гривень пенсіонерам, що отримують менш як 5 тисяч гривень на місяць, збільшення пенсій пенсіонерам, старшим за 80 років, індексація пенсій та збільшення виплат безробітним призведуть до зростання доходів населення в середньому на 8%.

Такі розрахунки наводить Національний банк України в Інфляційному звіті.

«Разом вартість зазначених ініціатив, за оцінками НБУ, складає близько 8% від середніх за квартал наявних доходів населення у 2019 році. Отже, соціальна підтримка стане певним компенсатором втрачених доходів у ІІ кварталі», — йдеться у звіті.

Разом з цим, Нацбанк очікує, що через карантин розмір заробітних плат в Україні почне зростати меншими темпами, а в деяких галузях — знижуватися.

16 березня у своєму зверненні з приводу поширення коронавірусу президент Зеленський доручив уряду виплатити по 1000 гривень пенсіонерам, які отримують до 5 тисяч гривень на місяць. За розрахунками hromadske, на ці цілі з бюджету потрібно витратити 10 мільярдів гривень.

Напередодні в уряді повідомляли, що індексація пенсій має стосуватися 11 мільйонів пенсіонерів.

Також уряд затвердив збільшення пенсій пенсіонерам, старшим 80 років та збільшив мінімальний розмір виплат через безробіття з 650 гривень до 1000 гривень.

Поділитись: