Пропозиція президента Володимира Зеленського виплатити надбавку у розмірі 1000 гривень кожному пенсіонеру, який отримує пенсію до 5000 гривень на місяць, коштуватиме бюджету 10,022 мільярда гривень.

Такого висновку можна дійти, проаналізувавши статистичні дані Пенсійного фонду України, надані станом на 1 січня 2020 року.

Зокрема, за даними Пенсійного фонду, станом на початок цього року в Україні проживало 10,02 мільйона пенсіонерів, які отримували пенсії розміром менш як 5000 гривень. Більшість з цих пенсіонерів отримували по 1,5-3 тисячі гривень на місяць.

Для пенсіонерів, які отримують 1,5-2 тисячі гривень середнє збільшення пенсії, запропоноване Зеленським, складе 55,5%, для пенсіонерів, які отримують 2-3 тисячі гривень — 42,35%.

Водночас ініціатива президента не стосуватиметься 1,311 мільйона пенсіонерів, які отримують понад 5 тисяч гривень на місяць.

За даними Пенсійного фонду, станом на 1 січня 2020 року в Україні проживає 11,33 мільйона пенсіонерів, які отримують в середньому по 3082 гривень на місяць.

Фото:

Пенсійний фонд

Зазначимо, що наразі бюджет Пенсійного фонду майже на половину субсидується з державного бюджету України, відповідно нові, незаплановані видатки, потрібно буде фінансувати коштом державної скарбниці. У лютому 2020 року бюджет недоотримав близько 4,7% запланованих доходів. Відтак, у держави не вистачає коштів навіть для того, аби профінансувати свої поточні потреби, не кажучи вже про додаткові видатки на пенсії.

16 березня у своєму зверненні з приводу поширення коронавірусу, Зеленський доручив уряду виплатити по 1000 гривень пенсіонерам, які отримують до 5 тисяч гривень на місяць. Крім цього, президент доручив Мінфіну поновити переговори з МВФ про виділення Україні фінансової допомоги у зв'язку з коронавірусом та рекомендував уряду заборонити транспортне сполучення між містами, а також у містах.

На сьогодні в Україні відомо про 5 випадків зараження коронавірусом, один з них летальний — 13 березня від коронавірусу померла 71-річна пацієнтка з Радомишля на Житомирщині. Четверо інфікованих — у Чернівецькій області.

Нагадаємо, 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня. Також в країні обмежили масові зібрання понад 200 людей.

З 16 березня Україна на два тижні закриває кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

А з 17 березня Україна закриє пасажирське авіасполучення.

Усі новини про новий коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: