Президент України Володимир Зеленський доручив Національному банку, Міністерству фінансів, державним та комерційним банкам розробити програму кредитних канікул для малого та середнього бізнесу. Уряду президент доручив доплатити по 1000 грн пенсіонерам, які отримують пенсію до 5000 гривень.

Про це Зеленський повідомив у своєму зверненні до громадян, розміщеному на офіційній сторінці Офісу президента.

«Найближчим часом очікуємо від НБУ, Мінфіну, державних та комерційних банків програму кредитних канікул для малого та середнього бізнесу, а також концепцію податкових змін. Окрім цього громадяни, які отримують пенсію менше 5000 гривень мають отримати доплату у розмірі 1000 гривень», — заявив Зеленський.

Він також доручив Мінфіну активізувати переговори з МВФ та іншими міжнародними партнерами України про виділення Україні допомоги у зв'язку з поширенням коронавірусу.

Також Зеленський запропонував уряду обмежити рух міжміського, міжобласного транспорту, роботу метрополітенів та міського транспорту, а людей закликав сидіти вдома.

Також президент заявив, що переведення роботи Верховної Ради на роботу у комітетах неприпустима.

«На мою думку, зміна плану роботи Верховної Ради неприпустима. Зараз, у ситуації світової пандемії та загрози глобальної фінансової кризи, парламент України має ухвалювати життєво важливі для економіки закони, впроваджувати податкову, земельну, трудову реформи, призначити міністрів економіки та енергетики, генерального прокурора України», — заявив президент.

Зазначимо, що наразі Рада розглядає законопроєкт про запровадження ринку сільськогосподарських земель і завершити цей розгляд депутати мали орієнтовно 19-20 березня.

Крім цього Зеленський запропонував уряду обмежити експорт продовольчих товарів з України, крім визначеного Кабміном переліку.

На сьогодні в Україні відомо про 5 випадків зараження коронавірусом, один з них летальний — 13 березня від коронавірусу померла 71-річна пацієнтка з Радомишля на Житомирщині. Четверо інфікованих — у Чернівецькій області.

Нагадаємо, 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня. Також в країні обмежили масові зібрання понад 200 людей.

З 16 березня Україна на два тижні закриває кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

А з 17 березня Україна закриє пасажирське авіасполучення.

Усі новини про новий коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: