Нацбанк видав 2,4 млрд грн кредитів довгострокового рефінансування терміном до 5 років

Національний банк України 8 травня провів перший тендер з видачі кредитів рефінансування терміном 1—5 років. Це новий інструмент підтримки економіки в умовах коронакризи.

Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій під час своєї доповіді у комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

«Сьогодні відбувся перший тендер, де банки отримали 2,4 мільярда гривень терміном 1-5 років. Це перший тендер і ми будемо його проводити щомісяця», — повідомив Смолій.

Нові кредити рефінансування на довші терміни НБУ мають спрямувати на кредитування економіки, інфраструктурні проєкти, зокрема, будівництво доріг.

Також Нацбанк видав подовжені терміни кредитів рефінансування на 3 місяці на 7 мільярдів гривень.

24 квітня Національний банк України повідомив про запровадження нових кредитних інструментів для банків, які мають підтримати економіку в період нової економічної кризи.

23 квітня Нацбанк ухвалив рішення знизити облікову ставку в Україні з 10% до 8% річних. Таким чином, облікова ставка вперше з 2014 року стала однозначним числом. Загалом у 2020 році облікову ставку планують знизити до 7% річних.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кошти банкам та, відповідно, нижче якого комерційним банкам невигідно давати кредити клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює українців більше заощаджувати кошти. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.