Протягом 15-19 липня Національний банк України викупив 40 мільйонів доларів на міжбанківському валютному ринку 40 мільйонів доларів. Це у 3,46 раза менше, ніж тижнем до цього.

Про це йдеться у даних Національного банку України.

Так, від початку липня 2019 року Національний банк суттєво наростив обсяги викупу валюти, придбавши майже 460 мільйонів доларів за перші два тижні. Загалом, від початку липня Нацбанк придбав вже пів мільярда доларів, які направили на поповнення міжнародних резервів.

Від початку 2019 року міжнародні валютні резерви України поповнили на 2,13 мільярда доларів шляхом викупу валюти на міжбанківському ринку. При цьому за цей час продали 231,4 мільйона доларів для стримування стрибків долара.

На початку липня міжнародні резерви України зросли на 1,2 мільярда доларів.

Зазначимо, що збільшення обсягів валюти в державі сприяло зміцненню курсу гривні. Так, 5 липня Нацбанк вперше знизив курс долара нижче 26 гривень за долар. Крім цього, у Нацбанку зазначили, що курс валют буде продовжувати падати.

Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.

Нагадаємо, що обсяг міжнародних резервів України на початку травня скоротився на 0,5% — до 20,52 мільярда доларів. Наприкінці травня резерви зменшились на 1,2 мільярда доларів та склали 19,3 мільярда доларів.

Поділитись: