Національний банк України закликав українців купувати валюту онлайн, адже у касах банківських відділень наразі спостерігається дефіцит готівкових доларів та євро.

Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

«Останніми днями ми спостерігаємо ознаки нестачі готівкової валюти в касах банків. Це спричинено підвищенням попиту населення на готівкову валюту», — йдеться у повідомленні.

У Нацбанку зазначають, що іноземної валюти у банківській системі вистачає — близько 8 мільярдів доларів на рахунках банків. Однак саме готівкової валюти наразі не вистачає.

«Але через припинення авіаперевезень та закриття кордонів готівкові долари та євро доставляються в Україну з затримкою. Враховуючи карантинні заходи, запроваджені країнами світу та Україною, Національний банк разом із банками вирішує вказану проблему», — додають в НБУ.

Зазначимо, що на валютному ринку України вже другий тиждень триває паніка, яка супроводжується підвищеним попитом на валюту.

16 березня Нацбанку довелося продати 238 мільйонів доларів з резервів на підтримку курсу гривні, а протягом 10-13 березня з резервів продали 981,6 мільйона доларів 

У перший тиждень березня 2020 року Національний банк України викупив з валютного ринку 150 мільйонів доларів, водночас продав з резервів 307,2 мільйона доларів.

Поділитись: