Очільниця Європейського центрального банку Крістін Лагард заявила, що через коронавірус Європі загрожує нова економічна криза, подібна до кризи 2008 року. Для того, аби її уникнути, потрібно вжити термінових заходів.

Про це Лагард повідомила під час телефонної конференції з лідерами Євросоюзу, передає «Интерфакс».

За її словами, без координації дій європейських держав «ми побачимо сценарій, який багатьом з нас нагадає фінансову кризу 2008 року». За розрахунками Лагард, у разі, якщо ЄС вдасться протидіяти коронавірусу та його впливу на економіку скоординовано, то економічний «шок» буде тимчасовим.

Наразі Європейський центральний банк вивчає всі можливі інструменти для того, аби пом’якшити удар коронавірусу на економіку. Однак зазвичай такими інструментами є зниження облікової ставки, водночас у ЄС вона і без цього наразі наближається до нуля.

Напередодні облікові ставки знизили у США та Британії.

Зазначимо, що в останній тиждень лютого 2020 року через паніку, спричинену коронавірусом, фінансові ринки у світі втратили щонайменше 5 трильйонів доларів — це еквівалент ВВП Японії (у 2018 році за розрахунками МВФ) і більше ВВП України у понад 40 разів. На світових фінансових ринках стався найбільший спад від часів Світової фінансової кризи. Цей спад продовжився і на початку березня.

За останніми даними, від захворювань, які викликає коронавірус SARS-CoV-2, у світі померли 4 284 людини. Водночас одужали 65 765 інфікованих. Загалом у світі кількість інфікованих зросла до 119 120. Більшість випадків інфікування, 80 956, зафіксували на материковому Китаї.

Швидко продовжує зростати кількість інфікованих в Італії — до 10 149, Ірані — до 8 043 та у Південній Кореї — до 7 755.

Поділитись: