Національний банк надіслав до Служби безпеки України по інформацію по 17 банках та 2 небанківських фінансових установах. В НБУ підозрюють, що ці установи займалися відмиванням коштів на загальну суму понад 20 мільярдів у гривневому еквіваленті.

Про це йдеться у повідомленні Нацбанку.

Перевірки, на підставі яких виявили підозрілі операції, відбулися у третьому кварталі 2019 року. Операції, які у Нацбанку вважають підозрілими, робили клієнти 17 українських банків. Загальна сума, про яку йдеться, складає 16,8 мільярда гривень та 98 мільйонів доларів.

Разом з тим, Нацбанк запідозрив клієнтів 17 банків у великомасштабних фінансових операціях на загальну суму 799,2 мільйона гривень, 873,3 мільйона доларів, 47,6 мільйона євро, 48,3 мільйона злотих та 69,6 мільйона рублів.

«Надана правоохоронцям інформація здебільшого стосувалася проведення клієнтами банків і небанківських фінансових установ фінансових операцій, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов'язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, уникненням оподаткування», — пояснюють у Нацбанку.

Зазначається, що сума підозрілих фінансових операцій, які виявили у Нацбанку у третьому кварталі, значно зросла проти попереднього кварталу, коли НБУ запідозрив клієнтів 5 банків у підозрілих операціях на 3,7 мільярда гривень.

25 вересня Кабінет міністрів України схвалив та направив на розгляд Верховній Раді законопроєкт про систему боротьби з відмиванням коштів.

5 серпня повідомлялось, що ДБР відкрила кримінальну справу щодо відмивання грошей за допомогою державних облігацій.

Раніше у регуляторі фондового ринку повідомили, що за рік на біржах провели операцій на 20 мільярдів гривень з метою ухилитися від сплати податків.

Поділитись: