Протягом першого тижня липня 2019 року Національний банк України збільшив обсяги купівлі валюти на міжбанківському ринку для поповнення міжнародних резервів України у 7,3 раза — до 321,2 мільйона доларів.

Про це йдеться у даних, опублікованих на сайті НБУ.

Протягом попереднього тижня (24-27 червня) Національний банк придбав 44 мільйони доларів.

Збільшення обсягів викупу валюти на міжбанківському ринку пов’язане, передусім, з тим, що пропозиція валюти переважає над попитом на неї. Це, зокрема, призвело о суттєвого падіння курсу валют, яке спостерігалося протягом останнього тижня червня та першого тижня липня 2019 року.

5 липня Нацбанк вперше знизив курс долара нижче 26 гривень за долар. Крім цього, у Нацбанку зазначили, що курс валют буде продовжувати падати.

У червні міжнародні резерви України збільшилися на 1,2 мільярда доларів або на 6,4%.

Напередодні повідомлялось, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.

Раніше стало відомо, що нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Також іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.

Поділитись: