Протягом 5-9 серпня Національний банк України викупив на міжбанківському валютному ринку 156,9 мільйона доларів — це у 3,2 рази менше, ніж тижнем до цього.

Відповідна інформація міститься на сайті Національного банку.

Зазначимо, що вже третій тиждень підряд НБУ викуповує з ринку понад 150 мільйонів доларів. Такі значні обсяги викупу валюти пов'язані з надходженням валюти від іноземних інвесторів, які купують облігацій внутрішньої державної позики. Так надходження валюти також сприяє зміцненню курсу гривні.

Загалом від початку року НБУ придбав на ринку вже понад 3,06 мільярда доларів, які направив на поповнення міжнародних золотовалютних резервів України. При цьому Нацбанк витратив з резервів 248,23 мільйона доларів на стримування різких стрибків курсу валют.

Таким чиста купівля (купівля мінус продаж) НБУ валюти для поповнення резервів від початку року склала 2,81 мільярда доларів.

Нагадаємо, що завдяки високій пропозиції валюти протягом липня НБУ збільшив золотовалютні резерви України на 1,2 мільярда доларів.

Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.

Протягом 29-липня — 2 серпня 2019 року НБУ придбав на міжбанківському валютному ринку 510,2 мільйона доларів — найбільше від початку року.

За підсумками попереднього тижня НБУ викупив на ринку 261 мільйон доларів.

Напередодні повідомлялось, що завдяки сприятливому курсу валют Нацбанк за тиждень викупив на ринку понад пів мільярда доларів.

Зростання курсу гривні спостерігається на тлі нарощення інвестицій іноземних інвесторів у державні боргові облігації України. Так, за липень іноземні інвестори вклали в український державний борг 1,27 мільярда доларів, а від початку року — 3,22 мільярда доларів.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Поділитись: