Комітет з монетарної політики Національного банку України ухвалив рішення знизити облікову ставку до 17,5%. Це має призвести до здешевшення кредитів.

Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій під час брифінгу 25 квітня.

Зазначається, що на рішення зменшити розмір облікової ставки повпливало поступове зниження інфляції в Україні.

«Попри електоральні події, на сьогодні зберігається сприятлива ситуація на фінансовому ринку України та інфляційні очікування населення, бізнесу, банків та фінансових аналітиків продовжують покращуватися», — повідомив голова Нацбанку.

У НБУ прогнозують, що за підсумками 2019 року інфляція в Україні зменшиться до 6,3% за рік.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює більше коштів заощаджувати. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.

Зазначимо, що за підсумками березня 2019 року ціни в Україні пришвидшили своє зростання вдвічі.

У січня, попри негативний ефект, який висока облікова ставка робить на економічне зростання, в НБУ ухвалили рішення не знижувати її та залишили на рівні 18%.

Поділитись: