Облікову ставку залишили на рівні 18% річних
Національний банк України не змінив розмір облікової ставки та залишив її на рівні 18% річних.
Відповідне рішення правління Нацбанку ухвалило 14 березня 2019 року.
Зазначається, що рівень облікової ставки вирішили не знижувати для того, щоб продовжувати політику на зниження рівня інфляції в Україні до 5% за рік у 2020 році.
«Уповільненню інфляції сприяла жорстка монетарна політика Національного банку. Зокрема, вона стала однією з причин зміцнення курсу гривні. У свою чергу, зміцнення курсу позначилося на цінах імпортованих товарів і товарів зі значною імпортною складовою», — повідомляють в НБУ.
Там також зазначають, що очікують, що завдяки жорсткій монетарній політиці та високим відсотковим ставкам зможуть досягти інфляції в Україні на рівні 6,3% за підсумками 2019 року.
Там також зазначають, що монетизація субсидій та підвищення соціальних виплат населенню у найближчі місяці може відобразитися й на рівні цін в Україні та призвести до їхнього зростання. Водночас низький курс іноземних валют навпаки сприятиме стриманню зростання цін.
«Виходячи з необхідності стійкого зниження інфляції до цілі та оцінки ризиків, які можуть стати цьому на заваді, Правління Національного банку вирішило залишити облікову ставку на рівні 18,0%», — зазначають в НБУ.
Нагадаємо, що споживчі ціни у лютому зросли на 0,5%. У річному вимірі зростання цін склало 8,8%.
Нагадаємо, що у січні ціни в Україні зросли на 1%, а за підсумками 2018 року інфляція в Україні досягла 5-річного мінімуму — 9,8%.
Раніше у Національному банку підвищили облікову ставку до 18% з метою стримування росту цін. Там очікують, що у 2019 році вони мають зрости на 6,3%.
Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам
- Поділитися: