8 квітня Національний банк України повернувся до продажу валюти із золотовалютних резервів, продавши 44,5 мільйона доларів для стримування падіння курсу гривні.

Про це повідомляють у пресслужбі Нацбанку.

Продаж валюти з резервів відбувся на тлі зростання попиту на неї. Через перевищення попиту над пропозицією НБУ довелося виходити на валютний ринок та задовольняти заявки банків та великих компаній на валюту. Курс долара протягом дня коливався навколо позначки 27,3 гривні.

«Втім, загалом упродовж останніх тижнів ситуація на валютному ринку нормалізувалася. Ажіотажний попит як з боку бізнесу, так і з боку населення вичерпався», — зазначають у Нацбанку та нагадують, що напередодні викупили з ринку близько пів мільярда доларів для поповнення резервів.

НБУ зазначає, що рівень резервів наразі дозволяє згладжувати надмірні коливання курсу валют та здійснити виплати за зовнішніми боргами України, заплановані на найближчий час.

«Тож, як і раніше, ми не збираємось запроваджувати адміністративні обмеження та продовжимо послідовну політику на валютному ринку. Будемо згладжувати курсові коливання як в один, так і інший бік, купуючи або продаючи валюту з огляду на баланс попиту та пропозиції», — зазначають там.

Нагадаємо, що до цього НБУ переважно викуповував валюту до резервів: 7 квітня — на 142 мільйони доларів, а 6 квітня — на 186 мільйонів доларів.

Протягом 30 березня — 3 квітня 2020 року Національний банк України викупив з валютного ринку 248 мільйонів доларів — найбільше від початку лютого.

23-27 березня НБУ продав з резервів 76,8 мільйона доларів для підтримки курсу гривні.

16-20 березня Національний банк України витратив із золотовалютних резервів 1,038 мільярда доларів для стримування різкої девальвації гривні, а 10-13 березня — 981,6 мільйона доларів.

У перший тиждень березня 2020 року Національний банк України викупив з валютного ринку 150 мільйонів доларів, водночас продав з резервів 307,2 мільйона доларів.

Поділитись: