Зміцнення курсу гривні в Україні, яке спостерігається останній тиждень, пов’язане з тим, що бізнес та населення, які скуповували іноземну валюту після запровадження карантину, почали її поступово продавати.

Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій під час конференції зі «Спілкою українських підприємців» (СУП).

«Ажіотажний попит на валюту вже вичерпався, а пропозиція валюти в останні дні перевищувала попит. Характерно, що обсяги чистого продажу валюти громадянами повернулися на «доажіотажний» рівень. Громадяни і бізнес певною мірою «перекупили» валюти і зараз на ринку відбувається зворотний тренд», — пояснив Смолій.

У Нацбанку зазначають, що наразі для знецінення гривні немає достатніх економічних підстав: навіть попри падіння світових цін на товари українського експорту (та відповідно зменшення надходжень валюти в економіку України), ціни на товари українського імпорту впали ще більше, зокрема ціни на нафту та газ.

«Укладення програми МВФ також буде добрим сигналом, як для валютного ринку, так і економіки в цілому», — додав Смолій.

Зазначимо, що протягом останніх днів Національний банк фіксував перевищення пропозиції валюти над попитом на неї. Це дозволило НБУ викуповувати надлишки валюти з ринку та поповнювати золотовалютні резерви: 7 квітня — на 142 мільйони доларів, а 6 квітня — на 186 мільйонів доларів.

Протягом 30 березня — 3 квітня 2020 року Національний банк України викупив з валютного ринку 248 мільйонів доларів — найбільше від початку лютого.

23-27 березня НБУ продав з резервів 76,8 мільйона доларів для підтримки курсу гривні.

16-20 березня Національний банк України витратив із золотовалютних резервів 1,038 мільярда доларів для стримування різкої девальвації гривні, а 10-13 березня — 981,6 мільйона доларів.

У перший тиждень березня 2020 року Національний банк України викупив з валютного ринку 150 мільйонів доларів, водночас продав з резервів 307,2 мільйона доларів

Поділитись: