Начальник поліції Києва Іван Вигівський став виконувачем обов'язків голови Нацполіції

Іван Вигівський
Іван Вигівський Nikolay Anatskyi / Міністерство внутрішніх справ

Уряд 20 січня ухвалив рішення, згідно з яким тимчасове виконання обов’язків голови Нацполіції покладене на начальника Головного управління Національної поліції України в Києві Івана Вигівського.

Відповідне рішення опублікували на сайті Кабінету Міністрів.

Згідно з документом, уряд усунув Ігоря Клименка на період виконання обов’язків міністра внутрішніх справ України від виконання обов’язків голови Нацполіції, натомість на цю посаду тимчасово призначили Вигівського.

Що відомо про Вигівського?

Службу в органах внутрішніх справ розпочав 1999 року з посади слідчого Очаківського міськрайонного відділу УМВС України в Миколаївській області. 2003-го закінчив Національний університет внутрішніх справ України.

Із 2016 року обіймав посаду заступника начальника Головного управління — начальника слідчого управління ГУ Нацполіції в Миколаївській області. А в лютому 2020-го його призначили на посаду начальника ГУНП у Полтавській області. І вже в серпні 2021 року він став головою поліції Києва.

Що передувало?

Нагадаємо, 18 січня уряд призначив голову Нацполіції Ігоря Клименка заступником міністра внутрішніх справ і поклав на нього виконання обов'язків міністра внутрішніх справ.

Того дня у Броварах Київської області біля дитячого садочка впав вертоліт Державної служби з надзвичайних ситуацій. На борту було керівництво Міністерства внутрішніх справ України: міністр Денис Монастирський, перший заступник міністра Євгеній Єнін та державний секретар Юрій Лубкович. Вони загинули.

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону наголосив, що про причини авіакатастрофи у Броварах говорити рано. В уряді доручили негайно створити спеціальну групу для детального розслідування всіх обставин трагедії.

Президент Володимир Зеленський доручив СБУ, Нацполіції та іншим органам зʼясувати всі обставини аварії вертольота у Броварах. Наразі в СБУ розглядають три версії: порушення правил польоту; технічна несправність гелікоптера; умисні дії щодо знищення транспортного засобу.