Лідер праворадикальної організації С14 Євген Карась заявив, що активісти отримали нібито «секретні документи МВС», які свідчать про стеження правоохоронцями за націоналістами та збір інформації про них без рішення суду. 

Про це Євген Карась заявив під час брифінгу, передає кореспондентка hromadske.

За його словами, Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції стежить за активістами, збираючи приватну інформацію про них в рамках кримінального провадження про масові заворушення.

Оперативник ДСР нібито звернувся до так званих «недержавних баз даних» і отримав від них інформацію щодо певних осіб. Серед них — представники націоналістичних організацій, добровольчих батальйонів С14, Правий Сектор, Азов та інші. Загалом націоналісти оприлюднили список із 36 прізвищ.

Євген Карась переконує, що намагатиметься отримати повний список прізвищ та винесе це питання для обговорення на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо нападів на активістів. Такі дії МВС він назвав «тиском міністра внутрішніх справ Арсена Авакова на волонтерський рух». 

«Цей список належить МВС. Ми готові з ними судитися, я думаю, що ми знайдемо ту людину, яка займається саме цим списком... Тому що це є кримінальний злочин, це не санкціоновано судом», — сказав Карась.

Брифінг лідерв праворадикальної організації С-14 Євгенв Карася, 11 лютого 2020 року
Фото:

hromadske/Вікторія Рощина

Водночас речник МВС Артем Шевченко у коментарі hromadske зазначив, що не вважає оприлюднення інформації незаконним. Активістам він порадив звертатися до прокуратури.

«Вся оперативна робота Національної поліції, зокрема, її Департаменту стратегічних розслідувань, чітко регламентована КПК і ведеться під контролем прокуратури й суду. Якщо є ознаки порушення прав людини у цій роботі — треба звертатися до прокуратури, яка має повноваження покарати порушників-поліцейських. Не бачу тут ознак документу, бодай з мінімальною достовірністю. Це може бути все, що завгодно», — зазначив Артем Шевченко.

Він також додав, що деякі з цих осіб перебувають під слідством. Вони нібито намагаються видати себе за «жертв переслідування» і нагадати про себе у ЗМІ.

Поділитись: