Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала телеканал NewsOne на суму 95 530,25 гривні.

Сума штрафу становить 25% від ліцензійного збору каналу. Нацрада пояснила, що причиною штрафу стала «мова ворожнечі» в ефірі ТОВ «Новини 24 години». В ефірах за 31 липня, 1,2,5,6, 13 вересня 2018 року виявили «заклики до розв'язування агресивної війни або її пропаганди та розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті».

Зокрема у Нацраді зафіксували висловлювання: «уничтожение народа Украины», «мир не признает, что они агрессоры», «индульгенция на убийство», «главный агрессор на печерских холмах», «братоубийственная война» (є наближеною за змістом до словосполучення «громадянська війна») тощо.

4 жовтня Верховна Рада ухвалила постанову про звернення до Ради національної безпеки і оборони України щодо введення санкцій щодо 7 телеканалів: шість з семи медіа знаходяться у власності телеканалу «112 Україна», ще одне — у власності «NewsOne».

Раніше петиція до Верховної Ради про «припинення антиукраїнської діяльності» телеканалів «112 Україна» та NewsOne зібрала необхідну кількість голосів для подальшого розгляду за 9 днів.

20 вересня повідомлялось, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення позапланово перевірить телеканал Newsone на предмет поширення мови ворожнечі.

Поділитись: