Нацполіція розпочала 250 кримінальних проваджень за зайняття гральним бізнесом після перевірок.

Про це йдеться у повідомленні Нацполіції.

Під час перевірок різних закладів поліцейські вилучили майже 4,5 тисячі одиниць грального обладнання на 51 мільйон гривень.

На виконання доручення керівництва Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України правоохоронці продовжують виявляти незаконну діяльність об’єктів грального бізнесу на території України.

Загалом з 20 грудня припинено діяльність 5300 гральних закладів.

«Мобільні групи поліції здійснюють постійний моніторинг і готові реагувати на спроби власників грального бізнесу поновити незаконну діяльність», — додали у Нацполіції.

Загалом з початку відпрацювання у правопорушників вилучили 4400 одиниць грального обладнання. Серед вилученого – 29 електронних рулеток, 107 столів для гри у покер, 247 гральних автоматів, 3715 одиниць комп’ютерного обладнання, 318 одиниць іншого комп’ютерного обладнання. Приблизна вартість вилученого становить 51,3 мільйона гривень.

Поліцейські також закликали громадян повідомляти про заклади грального бізнесу на лінію 102 для оперативного реагування на такі події.

Нагадаємо, 20 грудня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що уряд ухвалив рішення, яке заборонить займатися гральним бізнесом під прикриттям державних лотерей. Невдовзі відповідна постанова з'явилася на сайті уряду.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що до 16 години 20 грудня всі гральні заклади в Україні мають бути закритими.

Зазначимо, що гральний бізнес в Україні заборонений законодавчо з 2009 року. Однак з того часу оператори лотерей знайшли лазівку у законі, яку використовують для здійснення цієї діяльності.

19 грудня у Верховній раді депутати спробували проголосувати за законопроєкт про легалізацію грального бізнесу в Україні, який передбачає, що займатися цим бізнесом можна буде лише у 3-5-зіркових готелях, отримавши відповідну державну ліцензію. Однак депутатам не вистачило голосів для ухвалення законопроєкту у першому читанні, тому його відправили на доопрацювання.

Нагадаємо, що відповідно до опитування КМІС, 56% українців виступають проти легалізації грального бізнесу.

За розрахунками уряду, надходження до бюджету від легалізації грального бізнесу можуть скласти 2-2,5 мільярда гривень на рік.

Поділитись: