Нацрада перевірить 6 телеканалів через показ секретних документів «вагнергейту», які оприлюднила журналістка Соколова

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення проведе перевірку шести загальнонаціональних мовників через показ в ефірі документів розвідки щодо «вагнергейту». Вперше їх опублікувала журналістка Яніна Соколова.

Про це йдеться у повідомленні Нацради.

Перевірку проведуть на телеканалах «Україна», «5 канал», «Прямий», «Україна 24», «Еспресо» та «4 канал». 18-19 листопада 2021 року вони показували в етері лист начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Василя Бурби та звіт начальника спеціального резерву ГУР МОУ полковника Юрія Семенюка про проведення спеціального заходу «Авеню».

«Цей лист має гриф секретності "цілком таємно", містить важливу інформацію, ступінь обмеження доступу та рівень охорони державою, а звіт ㅡ посилання на секретну документацію та ознаки державної таємниці», ㅡ пояснюють у Нацраді.

У розвідці підтвердили, що ці документи містять відомості державної таємниці, а тому їхній показ порушує закон «Про телебачення і радіомовлення».

Позапланові безвиїзні перевірки триватимуть із 25 лютого по 12 березня 2022 року. Голова Нацради Ольга Герасим’юк заявила, що за результатами перевірок планують обговорити питання, як зробити так, щоб документи з грифом «цілком таємно» залишалися секретними, а суспільство отримувало «свою дозу інформації про те, що відбувається».

Що за документи?

18 листопада 2021 року журналістка Яніна Соколова опублікувала у Facebook внутрішні документи Міністерства оборони та української розвідки щодо «вагнерівців».

У них зокрема зазначається, що дату вильоту найманців ПВК «Вагнера», яких за легендою спецслужб «наймали» для роботи, перенесли після рішення вищого воєнно-політичного керівництва України.

ДБР повідомило, що шукає джерела витоку документів. Зокрема, перевіряють автентичність документів та шукають військових, які мали доступ до даних і могли бути причетними до витоку.

А радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк відповів, що «вивалювати» методи роботи власної розвідки некоректно, а противники України тепер знають усі найважливіші нюанси того, як розвідникам і спецслужбам вдавалося збирати докази винуватості росіян.