Нацслужбі здоров'я не вистачає 5,6 млрд до кінця року для оплати стаціонарної медичної допомоги за лікування COVID-19

Національній службі здоров'я України (НСЗУ) не вистачає майже 5,6 млрд грн до кінця року на оплату медзакладам, які мають договори на лікування пацієнтів із COVID—19 у стаціонарі.

Про це повідомив в.о. голови НСЗУ Андрій Віленський на засіданні парламентського комітету здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування 16 листопада, передає «Інтерфакс-Україна».

Віленський зазначив, що НСЗУ вже подала відповідні документи до Міністерства охорони здоров'я та Мінфіну, «щоб це питання було вирішено».

Він також повідомив, що якщо станом на травень 2020 року контракти з НСЗУ на лікування пацієнтів із COVID-19 в умовах стаціонару мали 240 медзакладів, то нині такі контракти мають уже 437 медзакладів, і потреба в ліжкомісцях зростає.

Скільки вже виплатили

9 листопада у НСЗУ повідомляли, що з квітня за стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 виплатили уже понад 4,5 млрд грн. Водночас там наголосили, що кількість пацієнтів, госпіталізованих із COVID-19, у жовтні, порівнюючи з вереснем, зросла на майже 80%. За місяць до лікарень потрапили 51 082 людей із коронавірусом. Через таку кількість медики змушені працювати понаднормово. Водночас НСЗУ з жовтня почало виплачувати лікарням, у яких навантаження на медиків більше за норму, додаткові гроші.

Розширення мережі медзакладів

Також на засіданні парламентського комітету Віленський прокоментував проєкт постанови Верховної Ради щодо розширення мережі медзакладів для лікування пацієнтів із COVID-19. Він зокрема передбачає передання під такі цілі відомчих медзакладів і медзакладів системи Національної академії медичних наук України.

Віленський зазначив, що для укладення контракту з НСЗУ для отримання фінансування медзаклад має відповідати умовам, які визначив уряд. Наразі їм відповідають лише медзаклади Укрзалізниці. НСЗУ готується до того, щоб укласти з ними договір.