Надання томосу про автокефалію для Православної Церкви України вплинуло на рейтинг чинного президента Петра Порошенка, частково підвищивши його. Про це в ефірі Громадського повідомила Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи імені» Кучеріва.

На питання ведучого, чи вплинуло на рейтинг Порошенка надання томосу про автокефалію української церкви, яке він ініціював, Бекешкіна відповіла:

«Томос справді зіграв свою роль: ми з «Центром Разумкова» проводили останнє опитування, польовий етап закінчився 25-го грудня, 28-го ми презентували результати. Події, пов’язані з томосом, були у нашому опитуванні. І в нашому дослідженні рейтинг Порошенка справді підріс на 4%, він вже відірвався за межі статистичної похибки на друге місце. Тобто, цей ефект був».

Вона додала, що іншими важливим питанням є те, як довго рейтинг Порошенка протримається на цьому рівні.

«Я не думаю що він буде знижуватись, але чи буде він зростати? А очевидно, що є необхідність його зростання, тому що зараз рейтинги низькі в усіх, навіть у лідера виборчих перегонів (Юлії Тимошенко, — ред.). У якої, я не пам’ятаю, щоб за 3 місяці до виборів були такі низькі рейтинги», — сказала Бекешкіна.

Соціологиня наголосила, що для підняття рейтингу Порошенку необхідні інші чинники, окрім томосу.

«Наскільки томос буде впливати — це питання відкрите. Потрібні також інші чинники... але виборча кампанія ще не почалась, президент ще не представив свою програму, свої пропозиції, власне, він ще не зареєструвався», — сказала вона.

Зазначимо, що Петро Порошенко заявив, що оголосить про балотування на виборах після початку виборчої кампанії.

В Україні 31 грудня розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Вона триватиме 90 днів. Вибори президента України призначені на 31 березня 2019 року.

Станом на грудень вже налічується понад 30 кандидатів, які оголосили про набір брати участь у президентських перегонах. Зокрема, про намір балотуватися в президенти заявили лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, міський голова Львова Андрій Садовий, голова «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко, народна депутатка від БПП Ольга Богомолець тощо.

Також про намір брати участь у президентських перегонах заявив коміт та шоумен Володимир Зеленський, який має досить високий рейтинг.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile