Українська митниця почала збирати більше коштів у 2018 році. Так, середньоденні надходження митних платежів у жовтні цього року у порівнянні з аналогічним періодом минулого зросли на 22,8%, повідомляють у звіті Уряду. Таким чином, в середньому за один день жовтня митниця збирала 1,76 мільярда гривень

Загалом протягом січня-серпня 2018 року митники зібрали 231,4 мільярди гривень, йдеться у повідомленні.

Також у Кабінеті міністрів повідомляють, що 7 міжнародних пунктів пропуску уже облаштовують системами для сканування товарів.

Нагадаємо, в Україні триває ініційована прем’єр-міністром Гройсманом акція #УкраїнаБезКонтабанди. Влітку до боротьби з незаконним трафіком товарів залучили Національну поліцію України. 20 червня уряд ухвалив постанову, яка дозволяє поліцейським цілодобово перебувати на пунктах розмитнення товарів для перешкоджання контрабанді.

Проте нові повноваження поліцейських не передбачені законодавством. Оформлення митних платежів за законом — це виключна компетенція працівників Державної фіскальної служби. Окрім митників, з контрабандою бореться ще й СБУ, яка зокрема займається й розслідуванням економічних правопорушень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліція на митниці: що означає «хрестовий похід» Гройсмана проти контрабанди

Також напередодні своїм рішенням Верховний суд України скасував штраф за ввезення на територію України авта на єврономерах в обхід сплати необхідних зборів та податків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховний суд дозволив не платити штаф за «євробляху» — що це означає?

Поділитись: