Економіка / Макроекономіка

Нафтогаз може не виплатити до бюджету запланований прибуток через борги облгазів — голова компанії

Нафтогаз
Економіка/Макроекономіка/Нафтогаз може не виплатити до бюджету запланований прибуток через борги облгазів — голова компанії
Зберегти
Вигляд
Посередники на ринку постачання газу населенню заборгували Нафтогазу загалом близько 2,5 мільярдів доларів, через що у компанії заявляють про ризик не виплатити закладені до бюджету перерахунки з прибутку Нафтогазу.

«Вирішення проблеми цих неплатежів є критичним для нашої здатності виконувати свої зобов’язання перед державним бюджетом. Нам потрібен такий механізм реалізації газу, який не дозволить грошам розчинятись у повітрі чи осідати у кишенях посередників», — заявив очільник Нафтогазу Андрій Коболєв.

Він повідомив, що Нафтогаз планує отримати близько 130 мільярдів гривень прибутку за 2018 рік і сплатити 90% цієї суми (117 мільярдів гривень) до державного бюджету.

«Неможливо ігнорувати проблему посередників і нерозрахунків з Нафтогазом, і одночасно планувати дохідну частину держбюджету так, нібито ця проблема вже вирішена», — додав Коболєв.

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Після ухвалення рішення про підвищення цін на газ для населення, уряд перерозподілив прибуток Нафтогазу, направивши 90% отриманого за підсумками 2018 року прибутку до бюджету.

Пов`язані новини