Економіка / Ціни

Кабмін зобов’язав Нафтогаз направити 90% свого прибутку до бюджету

Громадське
Економіка/Ціни/Кабмін зобов’язав Нафтогаз направити 90% свого прибутку до бюджету
Зберегти
Вигляд
На засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про перерозподіл Нафтогазом 90% свого прибутку за 2018 рік до державного бюджету.

«Ми ухвалили рішення про те, що 90% прибутку Нафтогазу буде повернено в бюджет, а з бюджету направлено на потреби українських громадян і української держави. І я вважаю, що це я справедливим», — повідомив прем‘єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду.

Зазначимо, що за підсумками 2017 року Нафтогаз сплатив до бюджету 39,44 мільярда гривень свого прибутку.

На засіданні уряду ухвалили рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%.

Ціни на газ мали зрости з 1 квітня 2018 року, проте їх відкладали спочатку до кінця травня, потім до кінця червня, потім до кінця липня, серпня, вересня, потім до 18 жовтня.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що за результатами перебування місії МВФ в Україні домовленості про виділення коштів фонду ані у рамках старої, ані у рамках нової програми досягнуто не було.

Раніше очільник Нафтогазу Андрій Коболєв повідомляв, що уряд та МВФ домовились про поступове підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. Саме це питання є ключовою умовою надання фондом коштів Україні. Водночас, у Мінсоцполітики не виключили відмову від підвищення цін на газ через те, що МВФ так і не видав траншу Україні.

Нагадаємо, що 5 транш у програмі EFF розміром майже 2 мільярди доларів необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Зазначимо, що раніше видання «Економічна правда» повідомило, що український уряд намагається достроково припинити програму співпраці з МВФ та розпочати нову — короткострокову та з меншими обсягами фінансування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ.

Пов`язані новини