Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Нафтогаз може продавати газ населенню за ціною, нижчою за встановлену в урядовій постанові, якщо є можливість продавати газ дешевше.

Так Гройсман відреагував на пропозицію Нафтогазу скасувати державне регулювання ціни на газ для населення (спеціальні зобов'язання продавати населенню газ за 8550 гривень за тисячу кубометрів).

«Але в пропозиції Нафтогазу може бути пастка: вони пропонують скасувати обмеження ціни. І якщо ми його скасуємо, завтра вони прийдуть і скажуть: ціна зросла і має бути 10 або 11 гривень (за кубометр газу — ред.). Я цього допустити не можу», — повідомив Гройсман під час спілкування з журналістами у Харкові.

Він зазначив, що ліміт стосується максимально можливої ціни на газ для населення, однак не забороняє продавати газ дешевше.

14 березня повідомлялось, що Нафтогаз запропонував уряду скасувати державне регулювання ціни на газ для населення, адже там придбали у Словаччині газ за ціною, яка є нижчою за встановлену урядовою постановою.

Зазначимо, що Нафтогаз продає населенню газ за нижчими цінами, ніж промисловості. Ціни на газ для населення встановлює уряд (покладаючи на Нафтогаз зобов’язання продавати газ споживачам за 8550 гривень за тисячу кубометрів). Промисловість купує газ за ринковою ціною, яка зазвичай є вищою.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ

Нагадаємо, що відповідно до ухваленого восени 2018 року урядового рішення, ціни на газ в Україні запропонували підвищувати у 3 етапи. Так, з 1 травня 2019 року ціна на газ для населення мала скласти 9850 гривень за тисячу кубометрів (тобто зрости на 1300 гривень), а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile