Голова Нафтогазу Андрій Коболєв надіслав листа прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, у якому запропонував не підвищувати ціни на газ для населення з 1 травня, як це було передбачено домовленостями з МВФ.

Причиною такої пропозиції Нафтогазу стало те, що компанія закупила імпортний газ у Словаччині за ціною, нижчою за встановлений урядом рівень у 8550 гривень за тисячу кубометрів.

«Ціна на європейському ринку за останні місяці знизилася настільки, що з квітня українські газові трейдери, вірогідно, будуть пропонувати газ за ціною нижчою, ніж поточна ціна, встановлена для населення в постанові про ПСО», — повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

Так, партія придбаного у Словаччині газу, з урахуванням постачання до українських осель, має скласти 8380 гривень за тисячу кубометрів.

У Нафтогазі зазначають, що для того, аби продавати газ за цією ціною українцям необхідно скасувати державне регулювання ціни, тобто спеціальні права, які уряд поклав на Нафтогаз щодо продажу газу населенню за зниженою, встановленою урядовим рішенням, ціною (ПСО). Скасувати ПСО в Нафтогазі пропонують вже з 1 квітня 2019 року.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.

Нагадаємо, що відповідно до ухваленого восени 2018 року урядового рішення, ціни на газ в Україні запропонували підвищувати у 3 етапи. Так, з 1 травня 2019 року ціна на газ для населення мала скласти 9850 гривень за тисячу кубометрів (тобто зрости на 1300 гривень), а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

8 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Нагадаємо, що перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України.

Поділитись: