Життя / Соціальний захист

Нафтогаз наполягає, щоб облгази Фірташа перевіряли СБУ та Антимонопольний комітет

Нафтогаз
Життя/Соціальний захист/Нафтогаз наполягає, щоб облгази Фірташа перевіряли СБУ та Антимонопольний комітет
Зберегти
Вигляд
У Нафтогазі повідомили, що облгази та газорозподільчі компанії, переважна більшість яких контролюється компанією «РГК» Дмитра Фірташа, створюють штучні перешкоди для споживачів для того, аби вони не могли укласти угоду з іншим постачальником газу. Компанія наполягає, щоб ці компанії перевіряли представники Служби безпеки України.

«Зокрема, якщо споживач наполягає на укладанні угоди з облгазом лише на розподіл газу, а купувати його хоче в іншого постачальника, від нього вимагають подання надлишкового переліку документів, куди безпідставно включені, зокрема, договір купівлі-продажу квартири, технічні паспорти на квартиру та газовий лічильник, довідка про склад сім’ї та інші», — повідомляють у Нафтогазі.

Там ще раз нагадали, що облгази «РГК» штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Крім цього, Нафтогаз підтримав ініціативу уряду про перевірку облгазів, проте заявив, що таку перевірку мають проводити представники Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та Антимонопольного комітету.

Напередодні компанія Фірташа «РГК» у суді домоглася скасування передачі особистих даних споживачів газу Нафтогазу. Ці дані Нафтогаз планував використати для ідентифікації споживачів газу та зменшення обсягів зловживань.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Пов`язані новини