Антимонопольний комітет України проаналізував послугу «газовий запас» Нафтогазу, за допомогою якої споживачі можуть закупити на зиму газ за літніми цінами, та дійшов висновку, що Нафтогаз не розкриває всієї правдивої інформації про цю послугу.

Про це повідомляє прес-служба Антимонопольного комітету.

Зокрема, в Антимонопольному комітеті виявили низку неточностей, які містяться у рекламі «газового запасу», які не відповідають угоді, яку сповивачі підписують з газопостачальниками.

«За результатами проведеного Антимонопольним комітетом аналізу встановлено, що інформація, розміщена на сайті газопостачальної компанії «Нафтогаз України» щодо продукту «Газовий запас» в рамках акції «Твоя енергонезалежність», не містить повних та точних умов Додаткової угоди, яку має підписати споживач», — повідомили в Антимонопольному комітеті.

Зокрема, там виявили, що насправді споживач, купуючи «Газовий запас», отримає право протягом зими споживати газ за літніми цінами лише у разі, якщо взимку ціна газу зросте. Якщо ж взимку ціна газу впаде, то споживачу доведеться купувати газ, навіть попри те, що він закупив його наперед. Закуплений «Газовий запас» споживач зможе використати лише тоді, коли ринкова вартість газу підніметься вище за ціну газу, придбану за акцією.

Також в АМКУ зазначають, що у вересні ціни на газ для населення впали нижче за ціну, встановлену в акції «Газовий запас», тому ті споживачі, які захочуть придбати газ за акцією у вересні, будуть за нього переплачувати.

«Враховуючи викладене, Антимонопольний комітет рекомендує газопостачальній компанії «Нафтогаз України» та регіональним газопостачальним компаніям при здійсненні комунікації щодо акції «Газовий запас» припинити поширення неповної та неточної інформації, оскільки це містить ознаки порушення Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», — йдеться у повідомлення АМКУ.

Також Антимонопольний комітет звернувся до Національної комісії з енергетики та комунальних послуг з пропозицією вжити заходів з контролю за газопостачальниками.

Нагадаємо, що відповідну програму у Нафтогазі запустили 21 серпня 2019 року. Відповідно до умов програми українським родинам дозволили заплатити заздалегідь за газ, який вони будуть споживати взимку під час опалювального сезону. Заплатити за такий газ дозволили за цінами, які діють у літній сезон. Максимальний обсяг газу, який можна закупити на таких умовах, складає 25 тисяч кубометрів.

5 вересня «газовим запасом» скористалося 7,32 тисячі родин.

У Нафтогазі вважають, що вартість газу ближче до опалювального сезону зросте, тому така пропозиція є вигідною.

Натомість напередодні повідомлялось, що незважаючи на початок зими, ціни на газ у Європі, звідки Україна його імпортує, продовжили падіння.

Поділитись: