Група Нафтогаз направила позов до Окружного адміністративного суду Києва проти Державної аудиторської служби України з вимогою скасувати рішення, у якому зазначається, що отримані головою Нафтогазу Андрієм Коболєвим премії у розмірі 228 мільйонів гривень є незаконними.

Зазначається, що Державна аудиторська служба визнала у своїй вимозі, що Нафтогаз порушив постанову уряду про умови оплати праці керівників державних підприємств, виплативши Коболєву премії, розмір яких становить 228 мільйонів гривень.

Крім цього, Нафтогаз хоче скасувати рішення аудиторів про те, що компанія нібито без підстав списала борги Газпрому на суму 11 мільйонів гривень, чим завдала збитків державі.

«Як вважає позивач, у результаті здійснення арбітражним трибуналом зарахування зустрічних вимог Нафтогаз та Газпром дана сума передоплати, в рахунок якої Газпром не поставляв газ українській компанії є погашеною та підлягає списанню», — йдеться у повідомленні суду.

Зазначається, що наразі суд вирішує питання про відкриття провадження у цій справі.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що уряд перегляне питання оплати праці керівництва Нафтогазу.

Нагадаємо, що Нафтогаз — газовий монополіст на ринку України, який відповідає за видобуток, імпорт та постачання газу. В рамках європейських вимог, компанію мають трансформувати та розділити на дві компанії, одна з яких буде відповідальною за всю газотранспортну систему України.

Нагадаємо, Нафтогаз оголосив про виплату 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, складає 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярда доларів) та складе 46,3 мільйона доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман направив листа наглядовій раді Нафтогазу через мільйонні премії. «Я стурбований таким рішенням, тому направив офіційного листа до наглядової ради Нафтогазу, щоб вони переглянули це рішення», — повідомляв Гройсман.

Перевіркою премій зайнялася Рахункова палата. Пізніше уряд заборонив виплачувати премії держслужбовцям.

Поділитись: