Нафтогаз оприлюднив ціни, за якими продаватиме газ для промислових споживачів у жовтні 2019 року. Вони зростуть на 4,9-5,6%. Це означає, що, найімовірніше, ціни на газ для населення також збільшаться.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Так, у жовтні газ для промислових компаній коштуватиме 4,9-5,45 тисячі гривень за тисячу кубометрів (без ПДВ та витрат на його постачання та транспортування) залежно від обсягів купівлі та умов оплати.

Так ціни на газ для промисловості, які в Україні наближені до ринкових цін, зростуть вперше з травня 2019 року. Влітку та у вересні ціни на газ постійно падали.

Раніше в уряді повідомляли, що не планують регулювати ціни на газ для населення. Ціна на газ для побутових споживачів в Україні наразі залежить від ринкової ціни.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.

Поділитись: