Орієнтир дохідності єврооблігацій Нафтогазу, які компанія хоче випустити терміном на 5 років та залучити так 1 мільярд доларів, складає 10,9%.

Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на свої джерела у банківських колах.

Зазначається, що на початку листопада Нафтогаз провів низку зустрічей з американськими інвесторами, які організовували міжнародні банки Citi та Deutsche Bank.

Кошти від розміщення облігацій Нафтогаз планує спрямувати на погашення поточної заборгованості та закупівлю газу для проходження опалювального сезону. Крім цього, планується, що частину коштів планують спрямувати на збільшення власного видобутку газу.

Нагадаємо, що 24 жовтня Кабінет міністрів України надав дозвіл Нафтогазу випустити боргові облігації на суму до 1 мільярда доларів.

Зазначається, що Нафтогаз планує розпочати пошук інвесторів для своїх єврооблігацій 29 жовтня.

Раніше в Нафтогазі повідомляли, що не ухвалюватимуть рішення про вихід на міжнародні ринки капіталу до рішення МВФ щодо співпраці з Україною.

Нагадаємо, що 26 жовтня стало відомо, що Україна розмістила на міжнародних ринках євробонди на 5 та 10 років на загальну суму 2 мільярди доларів. Відсоткові ставки за цими цінними паперами складуть 8,99% та 9,75% відповідно.

Зазначимо, що наразі Україні досить складно залучати запозичення через низький рівень зацікавленості з боку інвесторів до облігацій країн, що розвиваються.

Крім цього, більшість інвесторів були невпевнені у стабільності української економіки через відсутність остаточного рішення Міжнародного валютного фонду про продовження співпраці з Україною.

Проте після оголошення фондом про нову угоду з українським урядом, ризик запозичення Україні коштів дещо знизився.

Наприкінці серпня, через відсутність фінансуванні від Міжнародного валютного фонду, Україна запозичила на зовнішньому ринку 725 мільйонів доларів під 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ, а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

Зазначається, що частина коштів, отримана внаслідок розміщення нових облігацій, піде на покриття даного боргу на 725 мільйонів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: