У Нафтогазі повідомили, що створили нову компанію «Оператор газотранспортної системи України», яка у майбутньому має взяти на себе управління ГТС України. Так Нафтогаз мають розділити на 2 компанії та виокремити з його підпорядкування функцію транзиту газу.

«Наразі ми зробили ще один необхідний крок — створили компанію ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (100% акцій — у власності Укртрансгазу), до якої надалі переведемо залучений при транспортуванні газу персонал», — повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

За його словами, газотранспортну систему передадуть в управління новоствореній компанії після 2019 року, коли закінчиться чинний контракт на транзит газу, укладений з Газпромом.

Зазначимо, що розділення Нафтогазу на 2 компанії (відоме як анбандлінг Нафтогазу) та виділення оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу необхідне для виконання Україною своїх зобов'язань в рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу та Третьої енергетичної директиви ЄС.

Анбандлінг — вимога ЄС у рамках Третього енергетичного пакету, яка передбачає, що одна і та сама особа компанія не може одночасно видобувати, транспортувати і продавати газ.

6 грудня 2018 року у Єврокомісії заявили, що Нафтогаз має розробити договір про своє розділення до кінця 2019 року.

У липні 2018 року у Нафтогазі заявляли, що негайне розділення компанії та виведення з-під її управління газотранспортної системи неможливе через спір з Газпромом у Стокгольмському арбітражі.

Нагадаємо, що напередодні Нафтогаз залучив міжнародну аудиторську фірму ПрайсвоерхаузКуперс для здійснення розділення на дві компанії.

Нагадаємо, що 25 квітня адвокати норвезької юридичної компанії Wikborg, Rein & Co, які представляли інтереси Нафтогазу в Стокгольмському арбітражному суді, радять компанії відкласти виведення з-під її управління Укртрансгазу. На думку юристів, це становить загрозу для майбутнього отримання Україною компенсації Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

Пізніше у Нафтогазі відклали рішення про розділення компанії.

Поділитись: