PwC допомагатиме розділяти Нафтогаз на дві компанії
Наглядова рада Нафтогазу рекомендувала керівництву компанії залучити аудиторську компанію ПрайсвотерхаузКуперс (PwC) для розділення Нафтогазу на дві компанії.
Наглядова рада Нафтогазу рекомендувала керівництву компанії залучити аудиторську компанію ПрайсвотерхаузКуперс (PwC) для розділення Нафтогазу на дві компанії.
Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.
Зокрема, мова йде про виділення з Нафтогазу окремої компанії, яка стане оператором української газотранспортної системи.
Згідно з повідомленням прес-служби, PwC «розпочне роботу негайно».
«Наглядова рада та керівництво Нафтогазу націлені на стрімку реалізацію відокремлення оператора ГТС у відповідності з директивою уряду у прозорий, ефективний та дієвий спосіб», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що 25 квітня адвокати норвезької юридичної компанії Wikborg, Rein & Co, які представляли інтереси Нафтогазу в Стокгольмському арбітражному суді, радять компанії відкласти виведення з-під її управління Укртрансгазу. На думку юристів, це становить загрозу для майбутнього отримання Україною компенсації Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу.
Пізніше у Нафтогазі відклали рішення про розділення компанії.
Нагадаємо, що Нафтогаз продасть конфісковані у Газпрому активи, якщо російський газовий монополіст відмовиться виплачувати компенсацію за рішенням Стокгольмського арбітражу.
Раніше стало відомо, що серед активів Газпрому, які можуть конфіскувати на користь Нафтогазу, є акції компанії Nord Stream AG, яка здійснює будівництво та експлуатацію російських газопроводів «Північний потік» та «Північний потік-2».
Нагадаємо, що Лондонський суд гарантував замороження активів Газпрому в Англії та Уельсі, чим фактично наклав на них арешт.
Також 4 липня Нафтогаз повідомив, що Швейцарський суд округу Цуг відновив арешт акцій компаній Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, які належать російському Газпрому.
Напередодні стало відомо, що Нафтогаз у своєму зверненні до шведського апеляційного суду звинуватив Газпром у зміні власності своїх дочірніх компаній для того, щоб уникнути конфіскації на користь Нафтогазу.
Нагадаємо, що 14 червня стало відомо, що Газпром домігся призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти Нафтогазу. 18 червня українська компанія звернулась до апеляційного суду зі своїми поясненнями у цій справі.
Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.
Нагадаємо, що Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.
22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.
28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.
Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням.
Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні.
Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам і ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.
- Поділитися: