УКРАЇНА

Нафтогаз відклав рішення про відокремлення Укртрансгазу через рішення Стокгольмського арбітражу

8 травня, 2018 16:13
УКРАЇНА/Нафтогаз відклав рішення про відокремлення Укртрансгазу через рішення Стокгольмського арбітражу
Зберегти
Вигляд
Національна акціонерна компанія Нафтогаз скасувала тендер на супроводження процедури відокремлення Укртрансгазу через загрозу цього процесу отриманню відшкодування від Газпрому.

Національна акціонерна компанія Нафтогаз скасувала тендер на супроводження процедури відокремлення Укртрансгазу через загрозу цього процесу отриманню відшкодування від Газпрому.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Раніше в Нафтогазі хотіли відділити функцію транзиту газу в іншу компанію — Укртрансгаз. Остання мала стати новим власником української газотранспортної системи.

Нагадаємо, що адвокати норвезької юридичної компанії Wikborg, Rein & Co, які представляли інтереси Нафтогазу в Стокгольмському арбітражному суді, радять компанії відкласти виведення з-під її управління Укртрансгазу. На думку юристів, це становить загрозу для майбутнього отримання Україною компенсації Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини