Нафтогаз продовжує процес стягнення заборгованості Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу у Нідерландах. Суд щодо стягнення має відбутися 4 грудня.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Зокрема, Вітренко повідомив, що процес примусового стягнення боргів із Газпрому не призупиниться навіть попри переговори про можливе отримання боргу у 3 мільярди доларів від Газпрому у вигляді газу. Доки остаточної домовленості немає, Нафтогаз продовжить судитися з Газпромом.

«Вже завтра (3 грудня — ред.) я прямую в Амстердам, де післязавтра мають відбутися ключові судові слухання по стягненню з Газпрому приблизно 3 мільярдів доларів. Якщо вони пройдуть успішно, ми зможемо почати отримувати кошти вже приблизно з квітня, тобто за лічені місяці», — повідомив Вітренко.

Загалом у Нідерландах суди наклали арешт на майно Газпрому, вартість якого складає близько 5,2 мільярда доларів. Цього більш ніж достатньо для того, аби погасити борг Газпрому за рішення Стокгольмського арбітражу у 2,56 мільярда доларів плюс відсотки та пеня (разом близько 3 мільярдів доларів).

2 грудня міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель повідомив, що відновлення прямого постачання напряму залежить від погашення Газпромом своєї заборгованості за рішеннями Стокгольмського арбітражу на 3 мільярди доларів.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.

Раніше стало відомо, що російський Газпром готується до припинення транзиту газу через ГТС України з 2020 року. Зокрема, про це свідчать збільшені обсяги перекачування газу до Європи.

18 листопада у Газпромі заявили, що надіслали Нафтогазу офіційну пропозицію про укладання нової угоди на транзит газу на 1 рік або продовження чинних контрактів. Умовою цього є відмова України від претензій до Газпрому в межах перемоги у Стокгольмському арбітражі, а також від штрафу, який на Газпром наклав українських антимонопольний комітет.

В українському уряді цю пропозицію назвали неприйнятною. У Нафтогазі надіслали офіційну відповідь, у якій запропонували, щоб Газпром погасив свій борг за рішеннями Стокгольмського арбітражу газом.

Поділитись: