У Нафтогазі пропонують перекласти обов’язок продавати газ Луганській ТЕС Ріната Ахметова за ціною, що майже вдвічі нижча за ціну на газ для населення, з державного Нафтогазу на компанію Ахметова «ДТЕК Нафтогаз».

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

«Цитуємо сайт підприємства: «ДТЕК Нафтогаз» — найбільша в Україні приватна газовидобувна компанія. У 2018 році ми видобули рекордні для українського приватного газовидобування 1,65 млрд куб. м природного газу». Це в кілька разів перевищує потреби Луганської ТЕС в газі», — повідомили у державному Нафтогазі.

Також у Нафтогазі повідомили, що таке рішення уряду щодо продажу газу ТЕС Ахметова може призвести до збитків для держави у розмірі до 300 мільйонів гривень на місяць.

Нагадаємо, що відповідне рішення уряд ухвалив 14 серпня під час свого першого засідання після двотижневої перерви. Тоді про таке рішення уряду стало відомо безпосередньо під час засідання, у порядок денний засідання це рішення не вносили.

29 липня Луганська ТЕС перейшла на використання газу замість вугілля при виробництві електроенергії. Причиною цього стало блокування постачання антрациту на ТЕС з території Росії.

Раніше повідомлялось, що через брак вугілля Луганська ТЕС може зупинити свою роботу.

26 липня стало відомо, що через російські торговельні санкції Луганська ТЕС може залишитися без вугілля, необхідного для виробництва електроенергії.

Нагадаємо, що проблеми з постачанням вугілля на Луганську ТЕС востаннє виникали наприкінці 2018 року. Так, 6 листопада Луганська ТЕС повідомила про перехід на використання газу через блокування Росією постачання вугілля. Від роботи станції залежить постачання електроенергії на півночі Луганської області.

Раніше директор підприємства ДТЕК Луганська ТЕС Станіслав Валантір повідомив в інтерв'ю Громадському, що запас вугілля на ТЕС складає лише 4 тисячі тонн. Цього мало вистачити до 6 листопада.

Поділитись: