Укртрансгаз запустив газовимірювальну станцію «Берегово», через яку проходить 10% всього транзиту російського газу до Європи. На ремонт витратили майже 200 мільйонів гривень.

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

«Повністю оновили цей об’єкт, встановили на ньому високоточні ультразвукові лічильники виробництва RMG Messtechnik та Sick AG, нові хроматографи та гігрографи. Вартість модернізації, яка тривала з 2017 року — майже 200 млн грн», — повідомив Коболєв.

Він зазначив, що після ремонту європейські споживачі матимуть абсолютно точну інформацію про те, скільки газу та якої якості надходить до них з України.

Нагадаємо, що наприкінці серпня Україна провела тестування реверсної роботи своєї газотранспортної системи у зв'язку з підготовкою до повного припинення російського транзиту з 1 січня 2020 року.

Зазначимо, що новий раунд тристоронніх переговорів щодо укладання нового контракту між Україною та Росією про транзит газу до Європи відбудуться 19 вересня 2019 року у Брюсселі. Участь у переговорах підтвердила українська та російська сторони.

Щороку транзит російського газу приносить близько 2-3% від ВВП України, а чинний контракт на транзит закінчується 31 грудня 2019 року. Без нового контракту Україна може втратити свій статус транзитера газу до Європи та відповідні доходи від транзиту.

Поділитись: