УКРАЇНА

Нафтогаз підвищив ціну на газ для промисловості на понад 20%

31 серпня, 2018 13:25
УКРАЇНА/Нафтогаз підвищив ціну на газ для промисловості на понад 20%
Зберегти
Вигляд
Нафтогаз опублікував цінову пропозицію на продаж газу промисловим споживачам, які не встигли укласти договір з компанією до 30 серпня. Так, з вересня такі компанії платитимуть на 20,8% більше.

Нафтогаз опублікував цінову пропозицію на продаж газу промисловим споживачам, які не встигли укласти договір з компанією до 30 серпня. Так, з вересня такі компанії платитимуть на 20,8% більше.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

В той же час, підприємства, які встигли укласти договір про постачання газу з Нафтогазом до 29 серпня (включно) платитимуть за газ лише на 4,6% більше.

Таким чином, тисяча кубометрів газу для промислових підприємств, які уклали договір з Нафтогазом з 30 серпня коштуватиме 12 249 гривень. Ті ж підприємства, що уклали договір раніше, платитимуть 11 594 гривні за тисячу кубометрів.

«Цінові пропозиції було скореговано через значну зміну складових ціни природного газу, зокрема зростання котирувань на європейських хабах та зниження середньозваженого курсу гривні до долара США та євро», — пояснюють зростання цін у Нафтогазі.

Нагадаємо, що підвищення цін на газ для населення до рівня цін на газ для промислових споживачів є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду до українського уряду для отримання чергового траншу макрофінансової допомоги.

26 липня Кабмін відклав до вересня підвищення цін на газ для населення. А 29 серпня відклав підвищення цін на газ до 1 жовтня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

1 серпня повідомлялось, що Європейський банк реконструкції та розвитку готовий надати Україні 100 мільйонів доларів кредиту для закупівлі газу.

Раніше Мінфін, Нацбанк та регулятори фінансового ринку повідомляли, що відсутність співпраці з МВФ є ключовим ризиком фінансової стабільності України.

Нагадаємо, що 30 травня стало відомо проте, що Кабмін відклав підвищення цін на газ для населення, яке вимагає МВФ.

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення.

Більше про:
# ціни на газ
Пов`язані новини