УКРАЇНА

ЄБРР може надати Україні $100 млн кредиту на закупівлю газу

1 серпня, 2018 10:47
УКРАЇНА/ЄБРР може надати Україні $100 млн кредиту на закупівлю газу
Зберегти
Вигляд
У Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) розглянуть можливість надати Нафтогазу кредит у розмірі 100 мільйонів доларів на закупівлю газу у літній період.

У Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) розглянуть можливість надати Нафтогазу кредит у розмірі 100 мільйонів доларів на закупівлю газу у літній період.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на повідомлення прес-служби банку.

Як зазначається, 100 мільйонів доларів можуть надати в рамках кредитної лінії Нафтогазу, загальна вартість якої складає 250 мільйонів доларів. Слухання щодо надання кредиту відбудуться 5 вересня 2018 року.

Зазначається, що за надані кредитні кошти Нафтогаз може закупити обсяг газу, що складатиме близько 4% річного споживання України.

Нагадаємо, що раніше стало відомо, що жодна приватна газодобувна компанія України не продала видобутий газ Нафтогазу за цінами, нижчими за ціни на імпортований газ.

Також наприкінці травня Нафтогаз оголосив про перші закупівлі газу, видобутого в Україні, у приватних компаній.

Також 26 липня Кабмін відклав до вересня підвищення цін на газ для населення.

Раніше Мінфін, Нацбанк та регулятори фінансового ринку повідомляли, що відсутність співпраці з МВФ є ключовим ризиком фінансової стабільності України.

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення.

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Раніше колишній очільник регулятора, що встановлює тарифи на оплату газу, Дмитро Вовк, повідомляв, що у разі виконання вимоги МВФ щодо зрівняння цін на газ для населення та підприємств, тарифи на газ можуть зрости на 70%.

Пов`язані новини