«Найбільша фармацевтична сволота Америки» (огляд преси)

«Після тижнів нерішучості у вівторок Європейський Союз проголосував за розподіл між країнами-членами 120 тисяч шукачів притулку. Цей план мав би продемонструвати єдність в умовах найбільшого переселення біженців на континенті після Другої світової війни. Натомість, це рішення, нав’язане більшістю голосів та проти волі чотирьох країн, продемонструвало ті значні розбіжності у блоці. І це в умовах, коли таке помірковане рішення навряд чи є гідною відповіддю на кризу. За оцінкою УВКБ ООН у цьому році до Європи прибули півмільйона мігрантів та біженців. І ця цифра тільки зростатиме», - The New York Times пише про нові лінії розколу в табору країн Євросоюзу.

Тему розбіжностей в країнах Євросоюзу щодо квот до прийому біженців також розвиває Politico. За інформацією видання це питання розкололо країни Вишеградської групи, куди входять Польща, Угорщина, Чехія та Словаччина. «Цей квартет зберігав тверду позицію проти обов’язкових квот для біженців. Але у понеділок увечері Польща пом’якшила свою позицію (під тиском Німеччини та Франції) і у вівторок голосувала за цей план з більшістю країн. Позиція Польщі під час голосування не вплинула на ухвалення плану, але її символічна ціна є високою».

The Daily Beast пише про «найбільшу фармацевтичну сволоту Америки» 32-річного управляючого хедж-фондом Мартіна Шкрелі. Його компанія Turing Pharmaceuticals «підняла ціну на життєво важливий препарат Дарапрім з 13 з половиною доларів до 750 за одну пігулку. Дарапрім використовують для лікування токсполпазмозу. Його спричиняє паразит, який живе майже у кожному четвертому американцеві віком від 12 років. Але ця хвороба може бути смертельною для плоду під час вагітності та для хворих на СНІД, у яких дуже знижений імунітет. Тепер ці групи ризику будуть змушені платити за своє лікування на 5 тисяч відсотків більше».

«Сирія вперше підтвердила, що отримала сучасні бойові та розвідувальні літаки з Росії. За словами уряду в Дамаску ці поставки значно посилили його здатність у боротьбі з Ісламською Державою. «ВПС Сирії отримали від Москви мінімум 5 винищувачів та розвідувальний літак, який дозволяє визначення цілей із високою точністю», - повідомив у вівторок високий військовий чин для агентства новин «Франс-прес». Росія також надала й інше високотехнологічне обладнання для боротьби з ІДІЛ. Офіцер сирійської армії також повідомив для Guardian інформацію, що піхотні підрозділи зараз отримують супутникові фото високої чіткості з даними про позиції ІДІЛ. Тому повітряні удари по ним стали частішими та точнішими, очевидно завдяки допомозі Росії», - пише The Guardian.

hromadske.tv