Найбільша загроза для України - не вторгнення РФ, а всеосяжна корупція (огляд преси)

«Якщо хтось сумнівається, то вчора Білий Дім дав зрозуміти, що саме президент Росії Владімір Путін попросив Барака Обаму про зустріч, а не навпаки. Путін не просто прагнув цієї зустрічі, сказав Джош Ернест, речник Білого Дому, насправді він «відчайдушно» цього хотів. Наголос на тому, хто більше прагнув зустрітись не применшує ризиків та неприємностей від зустрічі, про яку у четвер повідомив Білий Дім. Обама бачився з Путіним майже рік тому, а формальна зустріч між ними двома була понад два роки тому, ще до того як Росія анексувала Крим та вдерлась у східну Україну», - пише The New York Times. «Помічники Обами сказали, що він тиснутиме на Путіна задля дотримання умов перемир’я в Україні та перевірить його наміри в Сирії, де він нещодавно розмістив бойові літаки, танки та інше військове обладнання».

«Шлях до компромісу між Росією та Заходом буде складним, оскільки обурення російською анексією Криму та підтримка сепаратистів на південному сході України зруйнували дипломатичні відносини на всіх рівнях та знизили їх до епохи Холодної війни. І навіть якщо Путіну вдасться зустрітись із західними лідерами, ці зустрічі не гарантують результатів. «У Заходу нульова довіра до Путіна та до того, що він робить і заявляє», – сказав Ендрю Вайс, віце-президент Фонду Карнегі», - пише The Washington Post. «Хоча нещодавно бої в Україні зменшились, прогрес по дорожній карті виходу з конфлікту, яку називають мінськими угодами, зайшов у глухий кут».

«Посилюючись у Сирії, Путін змінює роль парії на ключового гравця», - Ніл Баклі, журналіст The Financial Times, вважає, «що зростання російської присутності в Сирії не є випадковим саме у той момент, коли інтенсивність боїв на Донбасі знизилась до найнижчого рівня з моменту підписання угоди про перемир’я. Путін зустрінеться з українським, французьким та німецьким лідерами в Парижі для переговорів по Україні відразу після Генасамблеї ООН. З усіх неприємних викликів, які російський гамбіт у Сирії несе для Заходу, є те, що його прив’язка до України може бути небезпечною. Цілком зрозуміле роздратування Києва, що американські та європейські союзники можуть проміняти його інтереси на відчайдушну спробу зупинити потік мігрантів із Сирії. Один із представників української влади вважає, що Росія використовує Сирію для «зміни динаміки» в Україні. «Я не зовсім упевнений, що кожен у Європі розуміє наслідки», - застерігає він».

«Найбільшою загрозою для України зараз є не російське вторгнення, а всеосяжна корупція. Вона вже давно не є хворобою пострадянської системи, а сама стала системою. Поліція та прокурори фактично є комерційними структурами, яких використовують для отримання багатства та влади. І коли в путінській Росії систему безпеки та правоохоронні органи контролює один клан, то в Україні приватизована держава поділена між кількома олігархічними групами, забезпечуючи певний рівень плюралізму (якщо не демократії). Спроба екс-президента Віктора Януковича монополізувати корупцію була однією з причин його усунення від влади», - вважає The Economist.

hromadske.tv