Найпопулярніший рецепт року в Україні - коктейлю Молотова (Огляд преси)

default/Найпопулярніший рецепт року в Україні - коктейлю Молотова (Огляд преси)
Зберегти
Вигляд

Двадцятка найбагатших людей Росії лише за цей тиждень втратила 10 мільярдів доларів через коливання курсів валют, пише видання Bloomberg. Загалом у 2014-му році російські мільярдери втратили 62 мільярди «зелених» – через санкції та валютні пертурбації. Втім, їх сукупне багатство все ще становить 174 мільярди доларів. Серед усіх російських бізнесменів найбільше постраждав Леонід Міхельсон, виконавчий директор компанії «Новатек» – він цьогоріч втратив 8,7 мільярда доларів. На другому місці – близький до Путіна олігарх Геннадій Тимченко. Змінився і лідер списку найбагатших росіян, відзначає видання – Алішера Усманова на другу позицію відтіснив Віктор Вексельберг. А от єдиний із топ-двадцятки, хто заробив цього року більше ніж втратив – це бізнесмен Олег Дерипаска.

Чи причетний Обама до руйнування російської економіки? – таке питання винесене в заголовок статті в інтернет-виданні Politico. Демократи-прибічники американського президента переконані, що так, і що саме політика санкцій американської адміністрації призвела до наслідків, які зараз переживає Росія у фінансовій сфері. З цим незгодні представники республіканської партії США, які більше вірять в ефект падіння цін на нафту. Більшість експертів погоджується, що на обвал рубля вплинув комплекс факторів. Втім, чи було саме це метою американського президента – відкрите питання. За словами аналітика Яна Бреммера, завданням адміністрації США було допомогти Україні і невідомо, чи обвал російської економіки сприяє цьому.

Колумніст газети Guardian пише про те, що країни Заходу мають замислитися про те, як на них може вплинути економічна криза в Росії. Автор пригадує «асиметричні відповіді», які раніше давав Володимир Путін на дії Заходу. На Акт Магніцького, яким США наклали санкції на деяких російських посадовців, Росія відреагувала забороною всиновлення американцями російських сиріт, а на санкції через анексію Криму та вторгнення на Донбас відповіла забороною на імпорт продуктів з ЄС, США та їх союзників. Все це боляче б’є по росіянам. Втім, на думку автора, задуматися має не Росія, яка застосовує ці заходи, а саме Захід.

«Ведмідь нікого не питає дозволу і нікому тайгу не віддасть», – цю цитату Володимира Путіна російське телебачення включило в ролик-анонс спілкування російського президента з народом, запланованого на 18 грудня. Про цей трейлер у голівудському стилі пише газета Daily Telegraph. Заяви Путіна про «Крим Наш» супроводжуються кадрами російських військових та бойових дій на Донбасі. Не обійшлося і без звинувачень на адресу Заходу. Проте у ролик не потрапили останні кадри черг, в які шикуються панічно налаштовані через падіння рубля росіяни.

Найпопулярніший рецепт цього року в українській версії інтернет-пошуковика Google – рецепт коктейлю Молотова. Про це пише видання Mashable. Результати найпопулярніших запитів в інтернеті багато чого можуть розказати, чим жили різні країни світу в 2014 році. Зокрема, про Україну вони розповідають те, що країна пережила революцію, зазначає видання.