Найстаріше зібрання творів Шекспіра продали за $ 3,6 млн

Найстаріше зібрання творів англійського класика Вільяма Шекспіра пішло з молотка на ювілейному аукціоні Christie's за $ 3,6 млн, повідомляється сайті заходу.

Аукціон був приурочений до 400-річчя від дня смерті англійського поета і драматурга.

Саме рідкісне і старовинне з представлених на торгах видань — перший том творів 1623 року, стало і найдорожчим лотом. В ході аукціону його ціна зросла до 1 млн 874,5 тис. фунтів стерлінгів (близько 68 млн гривень).

Продаж третього тому творів класика 1664 року видання не став сюрпризом: оцінений в 300 - 400 тис. фунтів стерлінгів, він був проданий за 362 тисячі фунтів стерлінгів.

Цей фоліант вважається більш рідкісним, ніж другий, адже чимала частина його примірників була загублена під час лондонської пожежі 1666 року.

Крім того, в ньому вперше опублікована п'єса «Перікл», саме це видання прикрашене канонічним портретом Шекспіра роботи англійського гравера Мартіна Дройсхута і знаходиться в чудовому стані.

Примірник другого фоліанту, що представляє собою посторінкову репліку першого тому і так само як і третій том прикрашений портретом автора роботи Дройсхута, а також увінчаний епітафією, написаної поетом Джоном Мільтоном, пішов з молотка за 194,5 тис. фунтів стерлінгів.

Четвертий том 1685 року видання був придбаний за 47,5 тис. фунтів стерлінгів, що в два рази перевищило прогноз в 20 тис. фунтів стерлінгів.

Таким чином, загальна виручка Christie's в результаті торгів склала 2 млн 479 тис. фунтів стерлінгів ($ 3 млн 589 тис).

Розпродане зібрання творів називають «Священним Граалем» книжкового колекціонування.

У ньому надруковані 18 п'єс, серед яких «Макбет», «Буря», «Два веронці», «Міра за міру», «Комедія помилок», «Приборкання норовливої», «Дванадцята ніч» та інші.

До цього аукціону перший, третій і четвертий фоліанти більше двохсот років знаходилися в приватній колекції сера Джорджа Огастусома Шакбурга-Івліна (помер 1804) і залишалися поза полем зору широкої публіки.

Проведений в 25 травня аукціон був приурочений до 400-річчя від дня смерті великого англійського поета і драматурга.