Найбільш яскраво виражену політичну позицію серед українських телеканалів під час виборчої кампанії займають «1+1», NewsOne, «Україна», «5 канал», «Інтер», «112 Україна» та «Прямий».

Про це йдеться в проміжних результатах незалежного моніторингу медіа, яке з 14 січня до 3 лютого проводили громадські організації «Комісія журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа і комунікації» та StopFake. Дослідження проходило за підтримки двох проектів Ради Європи в Україні.

Так, дослідження показало, що телеканал «1+1» симпатизує кандидатам у президенти Володимиру Зеленському та Олександру Шевченку, а також постійно критикує чинну владу і президента Петра Порошенка зокрема.

«Прямий» та «5 канал» навпаки «відверто симпатизують» Порошенку, а критикують Юлію Тимошенко та Володимира Зеленського.

Телеканал «Україна» симпатизує кандидату від «Опозиційного блоку» Олександру Вілкулу і водночас критикує кандидата від «опозиційної платформи — за життя» Юрія Бойка. Симпатизує Бойку і активно висвітлює його кампанію телеканал «Інтер».

NewsOne також підтримує Юрія Бойка, а телеканал «112 Україна» найбільше «приділяє увагу» Бойку та Порошенку.

Згідно з результатами дослідження, «більш-менш нейтральну» позицію стосовно кандидатів у президенти займають телеканали ICTV, СТБ та «UA:Перший»

«Майже всі медіа (в першу чергу телеканали), за невеликим винятком, які увійшли до моніторингу, демонстрували свої симпатії або антипатії до тих чи інших кандидатів у президенти. У більшості випадків це можна пояснити не так позицією самих журналістів, як позицією медіавласників, які мають власні політичні інтереси. І це тренд не тільки цієї, а майже всіх виборчих кампаній в Україні», — заявила виконавча директорка «Українського інституту медіа та комунікації» Діана Дуцик.

Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, проведеним з 31 січня до 10 лютого, шоумен Володимир Зеленський лідирує у президентському рейтингу та випереджує чинного президента Петра Порошенка на 9,2%. Водночас Порошенко обійшов Юлію Тимошенко на 1,9%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори президента України 2019: Хто у нас кандидати?

Нагадаємо, ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-2019

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile