Авіаціна бомба «Tallboy» — найбільша бомба часів Другої світової, яку знайшли в Польщі, — здетонувала під час знешкодження. Бомба перебувала у воді, і ані дайвери, які були поруч, ані місцеві жителі не постраждали.

Про це повідомляє BBC.

Знешкодження бомби почалося 13 жовтня. Попередньо з району, де вона лежала, неподалік портового міста Свіноуйсьце, евакуювали понад 750 людей.

Військово-морські сили використовували пристрій для дистанційного управління, щоб спробувати «знеструмити» бомбу — це техніка, за якої мали спалити заряд вибухової речовини. Якби все вийшло, то бомба не вибухнула.

Того ж дня надвечір бомба під час знеструмлення вибухнула. Від ударної хвилі в повітря здійнявся стовп води. Дайвери, які займалися знешкодженням «Tallboy», перебували на безпечній відстані від неї.

«Об’єкт можна вважати нейтралізованим. Він більше не становить загрози судноплавному каналу Щецин-Свіноуйсьце», — повідомили в міністерстві оборони Польщі.

Що це за бомба і як вона там опинилася?

«Tallboy» — це сейсмічна бомба (інша її назва — «Землетрус»), яку використовували під час Другої світової війни для того, щоб руйнувати важливі промислові та військові об’єкти. Вона важить 5400 кілограм, 2400 з яких — вага самої вибухівки.

«Tallboy», зокрема, використали для знищення бетонного куполу над підземним заводом ракет «Фау-2» та підриву залізничного тунелю поблизу французької ріки Сомюр у червні 1944 року.

Конкретно знайдена біля Свіноуйсьце бомба була скинута Повітряними силами Великої Британії в 1945 році для потоплення німецького крейсера. На той час місто перебувало у складі Німеччини й називалося Свінемюнде.

Бомбу знайшли у вересні 2019 року, але знешкодження почали лише зараз.

У січні цього року в німецькому місті Дортмунд для знешкодження чотирьох бомб часів Другої світової війни евакуйовували 14 тисяч людей. А з італійського міста Бриндізі минулого року через одну лише бомбу тих же часів довелося евакуювати 54 тисячі людей.

Поділитись: