Найбільше — на забезпечення та виплати: у Міноборони розповіли, як розподіляють власний бюджет

Заступник міністра оборони України Юрій Джигир
Заступник міністра оборони України Юрій ДжигирFacebook / СтратКом ЗСУ

На грошове забезпечення та бойові виплати українським військовослужбовцям Міністерство оборони України витрачає 862,6 млрд гривень. Це 70% бюджету відомства.

Про це розповів заступник міністра оборони України Юрій Джигир у інтерв'ю AрміїInform.

За його словами, бюджет Міноборони умовно розділяється на три великі пакети. Перший і найбільший — це грошове забезпечення та бойові виплати. Він також включає виплати загиблим, виплати за поранення, за перебування на першій і на другій лінії бойового зіткнення, харчування особового складу, речове забезпечення та винагороду за знищену техніку. Як зазначає Джигир, потрібно враховувати динамічність війни.

«У разі підвищення інтенсивності бойових дій, збільшення чисельності війська виникає необхідність у залученні додаткового фінансування, а це, відповідно, тягне за собою зміни в бюджеті і належні урядові рішення», — зазначив посадовець.

До другого великого пакета бюджету Міноборони входить закупівля озброєння та військової техніки. На це з бюджету відомства виділяють 20% — 265,4 млрд гривень. Джигир підкреслює, що така сума є орієнтовною, оскільки потреби в оборонному секторі динамічні.

Третій великий пакет бюджету оборонного відомства включає експлуатаційні видатки: закупівля палива, підготовка війська, комунальні платежі, поточний ремонт тощо.

Джигир також розповів, що у січні цього року Уряд виділив 657 млн гривень із резервного фонду для Міноборони. За словами посадовця, ці кошти витратили на закупівлю техніки та озброєння, оптичних та тепловізійних приладів, засобів зв’язку, виробництво боєприпасів, ремонт та утримання техніки тощо. Заступник Міноборони також зазначив, що цьогоріч відомство очікує отримати 7,9 млрд гривень з «військового ПДФО».

Ще одним джерелом надходження є місцеві субвенції на оборонні потреби, розповів Джигир. За його словами, у такий спосіб упродовж минулого року у відомство надійшло майже 16 млрд гривень, а невикористаний залишок цих субвенцій розміром 4,8 млрд гривень перейшов як додатковий ресурс військових частин на 2024 рік.