За даними аналізу відкритих для публічного доступу закупівель Міністерства оборони України, найбільше тендерів, оголошених відомством, вигравали ТОВ «Чернігівторг», ФОП Фурс В.Г. та ФОП Семенов Д.О.

Загалом, з 1 січня до 10 жовтня 2018 року дані підприємства виграли 865 незасекречених тендерів (з майже 17 тисяч, оголошених за цей період). Водночас, найбільше заробила на тендерах оборонного відомства компанія «Окко Контракт», яка станом на 10 жовтня виграла тендерів на 1,7 мільярда гривень (із близько 27,3 мільярда гривень).

Водночас, до трійки компаній, що отримали найбільше доходів на відкритих оборонних тендерах, увійшла Укрзалізниця та «Фірма Фідея», основний вид діяльності якої — оптова торгівля хімічними продуктами.

До лідерів за обсягом зароблених на оборонних тендерах коштів увійшла також компанія «Торум», яка є дочірньою компанією підозрюваної у корупції «Трейд Коммодіті».

«За дослідженням YouControl, левова частка бюджету, виділеного МОУ та його підрозділам, йде на будівництво. Адже лише 29 підрозділів, а саме — квартирно-експлуатаційні управління та відділи з різних регіонів від 1 січня до 10 жовтня 2018 року підписали контрактів майже на 5 млрд грн», — йдеться у дослідженні.

Більше того, лідери за кількістю виграних тендерів ФОПи займаються саме діяльністю у сфері торгівлі будівельними матеріалами, санітарно-технічним обладнанням та деталями для автомобілів.

YouControl — аналітична система, що з 50 джерел формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами

Поділитись: